Sport na forum powiatowym

Dnia 5.XII b.r. odbył się w Dzierżoniowie turniej siatkowy o mistrzostwo powiatu. W turnieju tym gimnazjum nasze reprezentowały 2 zespoły żeński i męski. Poza drużynami naszego gimnazjum startował cały szereg innych zespołów reprezentujących szkoły i kluby sportowe naszego powiatu. Podkreślić należy, że drużyny nasze wystąpiły z nienależytym przygotowaniem do tych zawodów, tym bardziej, że odbywały się one w sali trochę ciasnej, a szczególnie niskiej, na której należało stosować specjalną taktykę gry, co bez uprzedniego treningu było niemożliwym. Drugie miejsce, które zajęły obie nasze drużyny, przekroczyły najśmielsze nasze marzenia związane z końcowym rezultatem tego turnieju. Idąc po linii faktów nie będzie żadną przesadą, gdy powiemy, że nasz zespół męski był najlepszym na boisku, a to, że zajął tylko II miejsce przypisać należy właśnie brakowi kondycji, której nie posiadali nasi zawodnicy w finałowym spotkaniu z reprezentacją gimnazjum radiotechnicznym w Dzierżoniowie. Dochodzimy więc do punktu wyjściowego tzn. do treningu, który nie tylko rozwija technikę gry, ale także i to w większej mierze kondycję, jeżeli bowiem chodzi o technikę gry, byliśmy na boisku stanowczo najlepsi. Tłumacząc więc definitywnie fakt, że zajęliśmy II miejsce tylko mając w rękach pierwsze nie możemy wyłącznie siebie obwiniać, lecz raczej tłumaczyć to tym, że warunki nasze (brak sali do zimowych treningów) złożyły się na to, że pierwszego miejsca nie mogliśmy zająć. Drugie miejsce, na którym uplasował się nasz zespół żeński było dla nas naprawdę niespodzianką, albowiem zespół ten w swoich występach na zewnątrz szkoły debiutował pierwszy raz, a co za tym idzie samo wrażenie i niedostępna w tych wypadkach trema nie pozwoliła na zajęcie lepszego miejsca. W rezultacie, więc zespół męski zajął II miejsce przed zespołem gimnazjum radiotechnicznego w Dzierżoniowie, żeński zaś przed reprezentacją hufca S.P. z Bielawy.

Zespół żeński

1 Pietrzakowska Daniela