Żołnierz Polski

Z okazji Tygodnia Ligi Przyjaciół Żołnierza w Teatrze Robotniczym przy Państwowych Zakładach Przemysłu Bawełnianego im. II Armii Wojska Polskiego odbyła się uroczysta akademia dnia 6.X.1951r, na którą udali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. W Tygodniu Ligi Przyjaciół Żołnierza przypada rocznica wielkiej bitwy, która dla naszego wojska i całego narodu polskiego posiada historyczne znaczenie. Referat składający się z dwóch części wygłosił porucznik Patepejko, oraz koleżanka Kuparz.  Im silniejsze jest Wojsko Polskie, tym pewniejsza jest sprawa pokoju i tym trwalsza jest niepodległość naszej Ojczyzny, naszych granic na Odrze i Nysie, których czujnie strzeże przed zakusami imperializmu. Część oficjalna została zakończona odśpiewaniem Międzynarodówki. Na część artystyczną złożyły się tańce w wykonaniu baletu naszej szkoły, oraz baletu teatralnego, a następnie chór naszego Technikum odśpiewał kilka piosenek, po czym teatr amatorski wystawił sztuczkę Czechowa pod tytułem „ Niedźwiedź”.