Nowy rok szkolny

I znów jesteśmy w szkole…Otaczają nas drogie mury szkolne, które żegnaliśmy przed dwoma miesiącami. Wakacje minęły szybko. Każdy starał się je spędzić z pożytkiem dla siebie i swojej Ludowej Ojczyzny. Pierwszy miesiąc wakacji był dla wielu uczni miesiącem praktyki. Stojąc przy warsztatach pracy zwiększaliśmy swoje kwalifikacje zawodowe. Z dumą myśleliśmy o tym, że swą pracą wytrącamy broń tym, którzy zagrażają pokojowi chcąc rozpętać nową pożogę wojenną. Drugi miesiąc to okres wypoczynku. Wśród słońca i wiatru miło było przeczytać dobrą książkę. Wypoczęci z nowym zapasem sił powróciliśmy znów do przemysłowej Bielawy, do szkoły, w której zdobywamy wiedzę i kształtujemy swe charaktery po to, aby bardziej niż dotychczas pracować. Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 1951/1952 złożyły się dwie części programu tj. część oficjalna i artystyczna. Zebrani w Sali S.K.S – u słuchaliśmy przemówienia Janusza Zarzyckiego, oraz kolejnych, przewodniczącego powiatowego Zarządu Z.M.P. kol. Wernerowicza J, dyrektora ob. Karabanika J. przewodniczącego Zarządu Szkolnego Z.M.P. kol. Maciągi J. Wszystkie przemówienia zbiegały się w jednych punktach: dużo pracować, aby nie zawieść państwa, które pokłada w nas młodzieży olbrzymie zaufanie. Przy pogłębianiu wiedzy ogólnej i fachowej nie należy zapominać o pogłębianiu wiedzy politycznej i brania udziału w pracach społecznych. Nie należy również zapominać o czynności, którą powinniśmy wzmóc jeszcze bardziej. Po omówieniu regulaminu uczniowskiego została zakończona część oficjalna odśpiewaniem hymnu. Część artystyczna składała się z kilku piosenek, wierszy i tańców. Do tej pory czas nauki w naszej szkole wynosił 5 lat, z czego 3 lata przypadało na naukę w Gimnazjum, a 2 lata na naukę w Liceum. Obecnie czas nauki ma trwać 4 lata. Zmieniła się również nazwa szkoły z Gimnazjum i Liceum na Technikum Włókiennicze Ministerstwa Przemysłu Lekkiego. Ilość uczni przekracza liczbę 500. Stworzonych jest 13 klas. Z wiarą i nadzieją zabieramy się do trudnej pracy, jaka nas czeka w tym roku, a która bezsprzecznie przyniesie duże rezultaty nam, naszemu narodowi oraz wszystkim, którzy miłują wolność, szczęście.