Zakończenie roku szkolnego

Ostatnie dni roku szkolnego wśród wytężonej pracy profesorów i uczni dobiegały końca. Absolwenci naszego Liceum z radosnym uśmiechem na ustach wspominali niedawno przeżyte chwile. Jeszcze teraz widzą długi stół, poza którym w licznym składzie siedzi Komisja Egzaminacyjna. Po uroczyście odbytym Komersie absolwenci pełni energii opuszczali drogie mury szkolne, aby czynem swym w zakładzie pracy wykuwać to, co jest w myśli i sercu …Dzień 25.VI.1951 rok. W sali S.K.S-u zebrali się wszyscy uczniowie, grono profesorskie oraz zaproszeni goście. Ob. Dyrektor krótko scharakteryzował przebieg pracy w naszej szkole. Po przemówieniu kol. Przewodniczącego Maciągi J. zostały rozdane dyplomy i nagrody w postaci książek najlepszym  uczniom. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna. Rok szkolny 1950/1951 został zakończony. Minął tak szybko jak szybko mija życie barwnego motyla lub rozkosznego snu.

Bielawa, dnia 27.VI.1951r.