Wieczorek literacki

Dnia 22.V.1951 roku przybyli z wizytą do naszej szkoły przedstawiciele z Koła Młodych Literatów we Wrocławiu. Między innymi był młody poeta Z.M.P –owiec Kazimierz Szustki. W związku z ich przybyciem w Sali teatralnej P.Z.P.B. odbył się wieczorek literacki. Goście nasi odczytywali swoje utwory, które wszystkim podobały się. Należy zaznaczyć, że dzień ten przyniósł dużo radości kilku koleżankom z naszej szkoły. Na szczególną uwagę zasługuje kol. Ćwikła Helena, która wierszem swym „Mój ojciec” rozentuzjazmowała słuchaczy. Wśród burzy oklasków w naszych utalentowanych literacko koleżankach zrodziło się postanowienie: pracować nad sobą i jeszcze raz pracować, aby w przyszłości umiejętnie z prostych, codziennych słów tworzyć złoty dorobek literatury polskiej.

Bielawa, dnia 25.V.1951r.