Studniówka

Z inicjatywy klas II liceum i III gimnazjum jako klas wychodzących na terenie naszej szkoły została zorganizowana „Studniówka”. Inicjatywa ta została poparta przez Z.Szk.Z.M.P. Była to pierwsza tego rodzaju impreza w dziejach naszej szkoły. Miała ona wysoko wartościowe podłoże polityczno – społeczne i kulturalne. Udział w niej wzięli przedstawiciele tutejszych zakładów włókienniczych, przedst.. Komitetu Miejskiego P.Z.P.R. przewodniczący MRN ob. Ptasiński, przedst.. P.O.P. uczni i pracowników naszego zakładu, oraz dwuosobowe delegacje poszczególnych klas i oczywiście wszyscy maturzyści. Na część oficjalną tej uroczystości złożyły się przemówienia dyr. Szkoły ob. Karabanika, ob. Ptasińskiego, sekretarza K.M.P.Z.P.R, przedstawicieli P.O.P. – Dziubińskiego i Sikorskiego, oraz przewodniczącego Z.S.Z.M.P. kol. Maciągi. Drugą częścią programu była zabawa taneczna, która odbywała się przy dźwiękach miejskiej orkiestry tanecznej. Cała uroczystość trwała od godziny 17-tej – 3 ciej rano.

Bielawa, dnia 03.II.1951