Pomoc dla dzieci

Z inicjatywy Z.S.Z.M.P. który chcąc pójść z pomocą narodowi koreańskiemu, w miesiącu styczniu została przeprowadzona akcja pomocy dzieciom koreańskim. Inicjatywa ta została poparta w 100% przez całą młodzież. Akcję tą przeprowadzono w ten sposób, że na poszczególnych kołach klasowych zostały powołane Komitety, które rozwijały swą działalność. Za całość akcji odpowiedzialny był Komitet Szkolny. Wartość zakupionych podarków wynosiła 1080zł. Prócz tego w ramach tej akcji Zespół Artystyczny naszej szkoły wystawił sztukę p.t. „Śnieżek”, dochód wynoszący 1040,30zł przeznaczono na ten cel. Niezależnie od tego Szkolny Klub Sportowy ofiarował dochód z meczu koszykówki i siatkówki w sumie 80zł. Saldo z meczu wynosiło 2200,30zł. Dużą ofiarnością w tej i ogólno miejskiej akcji wykazali się kolega Bartyński Władysław, Wawroński Zenon, Wierus Edmund, Orlikowski Stanisław i Szmidt Wiesław.

Bielawa, dnia 24.I.1951