Olimpiada między klasowa

Z okazji zawodów lekkoatletycznych, które miały się odbyć w Dzierżoniowie na terenie naszego gimnazjum w dniach 16-17 IX br. urządzono olimpiadę szkolną, której celem było zbadanie tężyzny fizycznej naszych uczniów i uczennic, oraz wytypowanie odpowiedniej grupy, która mogłaby reprezentować barwy naszego gimnazjum w wyżej wymienionych zawodach. Drużyny męskie i żeńskie z poszczególnych klas stawały do zawodów. Honorem każdej drużyny było uzyskanie jak najlepszego wyniku, co stało się miłą rywalizacją. W toku zawodów stwierdzono, że młodzież nasza posiada wiele hartu i zasobu sił fizycznych. W ogólnej punktacji zespołowo I miejsce zajęła klasa III przed II b. Z pośród wielu dobrych zawodniczek i zawodników wybrano tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. Wkrótce reprezentanci naszego gimnazjum pojechali do Dzierżoniowa by wziąć udział w powiatowych zawodach lekkoatletycznych.

Bielawa, dnia 19.IX.1948r