Dziad Mróz

W dniu 7 grudnia 1950r szkoła nasza obchodziła tradycyjną uroczystość „Dziada Mroza”. Zgodnie z panującymi tutaj zwyczajami w ramach tej uroczystości zorganizowana była wymiana prezentów. Obejmowała ona zarówno uczni jak i personel administracyjno – wykładowy. Emocjonującym punktem programu tej uroczystości było widowisko p.t. „Dziady nie Mickiewicza”, wystawione przez uczniów naszego zakładu. Ta krótka operetka wyrażała żądanie uczni i krytykowała prace poszczególnych osobistości oraz naszych przełożonych. Przez cały ogół młodzieży została przyjęta z wielkim entuzjazmem. Dużo pracy w tą na poziomie zorganizowaną uroczystość włożył Z.Szk.Z.M.P, jak również kol. Wierus Edmund, który był odpowiedzialny za artystyczną stronę tej imprezy.

Bielawa, dnia 07.XII.1950