Rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się 1 września 1950r, przy udziale całego grona profesorskiego i licznie zebranych słuchaczy naszej uczelni. Należy zaznaczyć, że ilość słuchaczy w tym roku zwiększyła się do liczby około 750 osób. Na całość powyższej uroczystości złożyło się: przemówienie dyrektora szkoły ob. Karabanika, który scharakteryzował w krótkim zarysie dzieje rozwoju naszej szkoły do chwili obecnej i nakreślił zadania jakie stawia państwo przed uczącą się młodzieżą. Drugim punktem programu uroczystości było przemówienie przewodniczącego Szkolnego Zarządu Z.M.P., który dał wskazówki i nakreślił plan pracy Szkolnego Koła Z.M.P. Na tym uroczystość została zakończona.

Bielawa, dnia 01.IX.1950