Akademie na terenie naszej szkoły

Po zapoznaniu się z nowymi warunkami pracy, jaka czeka nas w bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do organizowania akademii, których w ostatnich miesiącach było dość dużo.  Wszystkie akademie obchodzone były na terenie naszej szkoły bardzo uroczyście. Na części oficjalne składały się: przemówienia przedstawicieli tutejszych władz miejskich, referaty z bogatą treścią obchodzonego święta, odczyty naszych kolegów i koleżanek. Następnie część artystyczna o obszernym i ciekawym programie: Montaże sceniczne, piosenki, deklamacje zbiorowe i pojedyncze w wykonaniu kółka dramatycznego, które istnieje przy naszym Gimnazjum. Akademie, jakie urządzaliśmy bardzo często wystawione były na zewnątrz szkoły i włączane w program skali miejskiej. Wyjeżdżaliśmy w teren do okolicznych wiosek leżących opodal Bielawy jak: Dobrocin, Pieszych, Gilów i inne. Wszędzie witano nas przychylnie i żegnano z żalem. Węzeł przyjaźni jaki zawiązaliśmy jeszcze w zeszłym roku zacieśniliśmy silniej, dając tym samym przykład naszym siostrom i braciom jak powinna żyć i pracować młodzież pod sztandarami Z.M.P.

Bielawa, dnia 20.XI.1949