Nowy rok szkolny

Wakacje minęły szybko. Stoimy znów przed nowym etapem nauki, mając w perspektywie 11-cie miesięcy wytężonej pracy. Nasza szkolna rodzina wzrosła prawie dwukrotnie z 250 na blisko 450 uczniów Gimnazjum i Liceum. W dniu 1-wszym września tak jak na terenie całej Polski we wszystkich szkołach tak i u nas dzień ten obchodziliśmy bardzo uroczyście. Rok szkolny rozpoczęliśmy wysłuchaniem przez radio przemówienia ministra oświaty ob. Skrzeszewskiego, a następnie rozpoczęliśmy akademię. W trakcie akademii przemawiał również nasz nowy dyrektor ob. Karabanik. W bardzo gorących słowach witał całą naszą młodzież życząc jej w finale swego przemówienia najlepszych i najowocniejszych wyników w nauce. Zapoznał nas również z nowymi obowiązkami związanymi z nowym rokiem szkolnym. Nałożył na nas pewne zobowiązania, które przyrzekliśmy wykonać. Podkreślić należy iż 1 września obchodziliśmy 10-tą rocznicę wybuchu II-giej wojny światowej. 10 lat temu kraj nasz zalały zmotoryzowane hordy, nawały hitlerowskiej. Do tego zdarzenia, które pociągnęło za sobą długoletnią gehennę wielu narodów na świecie, a szczególnie właśnie narodu polskiego, nawiązywali swe przemówienia poszczególni mówcy. „ Dzisiaj powinniście się czuć szczęśliwi mając możność swobodnej nauki, w warunkach nowych z całą świadomością tego, że pracując nad sobą kładziecie fundamenty, budujecie Socjalizm w Polsce Ludowej” powiedział między innymi jeden z nich. Po części oficjalnej nasz zespół dramatyczny zaprezentował kilka numerów scenicznych (zmontowanych przez nas niespełna w 2 dni), które mimo tak krótkiego czasu, który zużytkowaliśmy na przygotowanie, wypadły nienajgorzej. Kilka deklamacji, piosenek i tańców złożyło się na część artystyczną. Całą uroczystość zakończono odśpiewaniem Hymnu Młodzieżowego.