Pracujemy w P.Z.P.B.

Zbliżamy się do dnia 1 maja święta klasy robotniczej całego świata ludzi, którzy swą codzienną pracą i wysiłkiem walczą dzisiaj o utrwalenie tak koniecznego dla wszystkich narodów pokoju. Dla podkreślenia właściwej istoty tego dnia cały naród polski podjął rzucone hasło czynu przedpierwszomajowego, wyrażającego się w formie: więcej, lepiej, prędzej. Poczuwając się na równi z innymi i nie chcąc pozostać w tyle uczniowie naszego gimnazjum wzięli czynny udział w ramach czynu przedpierwszomajowego. W niedzielę dnia 24.VI.br. 100 osób z pośród naszych kolegów i koleżanek pracowała na tkalni przy miejscowych zakładach bawełnianych w P.Z.P.B. Nr1. Druga natomiast grupa składająca się z 50 osób wyjechała po obiedzie do wioski Dobrocin
( Gmina Roztocznik powiat Dzierżoniów), gdzie dała cały szereg występów scenicznych dla tamtejszej ludności miejscowej. Tak, więc w obu wypadkach zdaniem naszym czyn przedpierwszomajowy wykonany przez nas dał konkretne owoce naszej pracy albowiem w pierwszym wypadku podciągnęliśmy produkcję w przemyśle w drugim natomiast zacieśniliśmy więź między wsią i miastem, między chłopem i robotnikiem. W wyżej wymienionym Dobrocinie w trakcie trwania naszych popisów przedstawiciel miejscowej P.Z.P.R. przeprowadził zbiórkę wolnych datków, co w sumie dało 4 810zł. Pieniądze te złożył na ręce kierownik świetlicy kol. Wlekliński, który z kolei wręczył je przewodniczącemu miejscowego Z.M.P. do dyspozycji organizacji wraz z kilkoma słowami życzeń w dalszej owocnej pracy organizacyjnej. Podkreślić należy, iż kołem Z.M.P. w Dobrocinie opiekuje się nasz szkolny zarząd Z.M.P.