Pracownia kontroli technicznej


alt alt
alt alt

 Nazwa pracowni: Pracownia kontroli technicznej

Lokalizacja: sala 4a - budynek PCKP

Opiekun: Andrzej Stasiak

Ogólny opis pracowni:
Pracownia kontroli technicznej wyposażona jest w narzędzia i urządzenia niezbędne do prowadzenia zajęć praktycznych z zakresu kontroli technicznej. Zajęcia prowadzone są w grupach liczących do 15 uczniów.
W procesie kształcenia uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności w zakresie: dobierania narzędzi i przyrządów pomiarowych, oceniania jakości wykonanych prac, posługiwania się dokumentacją techniczną maszyn i urządzeń, dobierania, konserwowania narzędzi pomiarowych.

Wyposażenie podstawowe:

 • twardościomierze,
 • przyrząd do pomiaru tłoczności,
 • mikroskop warsztatowy,
 • ultrometr,
 • telerametr,
 • chropowatościomierz,
 • przyrządy suwmiarkowe,
 • przyrządy mikrometryczne,
 • przyrządy do pomiaru kątów,
 • średnicówki czujnikowe,
 • sprawdziany,

Zawody nauczane:

 • Technik mechanik 311504

Kwalifikacje:
Technik mechanik:

 • kwalifikacja M.19 - Użytkowanie obrabiarek skrawających

Poprawiony ( Wtorek, 14 Kwiecień 2015 12:59 )