Warsztaty budownictwa niskoenergetycznego


W budynku byłej hali tkackiej w naszej szkole powstał nowoczesny i innowacyjny obiekt dydaktyczny pn. Inkubator technologiczny efektywności energetycznej w budownictwie.

Jest to dydaktyczna hala warsztatowa, w której znajdują się stanowiska do praktycznej nauki zawodu dla uczniów kształcących się w zawodach technik budownictwa i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Warsztat ten będzie służył nie tylko uczniom klas Technikum ZSiPKZ w Bielawie, ale również osobom dorosłym - uczestnikom kursów kwalifikacyjnych i innych form doskonalenia zawodowego oraz przedstawicielom firm wykonawczych, którzy podczas szkoleń i konferencji będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami w budownictwie energooszczędnym.

Innowacyjność projektu polega nie tylko na tym, że zmodernizowana hala jest obiektem o bardzo niewielkim zapotrzebowaniu na energię, ale co jest najważniejsze w niej znajdują się stanowiska dydaktyczne, na których uczniowie i uczestnicy kursów będą się uczyć w praktyczny sposób jak poprawnie stosować technologie pozwalające oszczędzać energię i jak wykorzystać odnawialne źródła energii w obiektach budowlanych.

Na wyposażeniu hali są m.in. takie stanowiska jak ściany fundamentowe, cokołowe i murowane do wykonywania ociepleń, ściany żelbetowe z otworami do nauki montażu okien, drzwi zewnętrznych, drzwi tarasowych, stanowiska do wykonywania izolacji tarasów, dachów płaskich, więźby dachowej i inne.

Celem perspektywicznym, do którego dążymy jest podnoszenie jakości i efektywności w edukacji oraz dostosowywanie kształcenia do potrzeb rynku pracy i oczekiwań społecznych dotyczących podnoszenia standardów ekologicznych w budownictwie.


Dodatkowe materiały multimedialne dotyczące powstające hali dydaktycznej
  1. Czytaj również:
  2. Zobacz:

[Powrót]

Poprawiony ( Wtorek, 06 Październik 2015 21:40 )