Technik administracji

Podstawowym celem kształcenia w zawodzie technik administracji jest przygotowanie absolwenta do prac związanych z:

• gromadzeniem dokumentacji i informacji, w tym informacji o charakterze ekonomicznym i statystycznym,
  • wewnętrzną koordynacją działalności jednostek organizacyjnych,
  • sporządzaniem sprawozdań, protokołów z posiedzeń i zebrań, opracowywaniem projektów aktów administracyjnych,
  • prowadzeniem postępowania kończącego się wydaniem decyzji administracyjnej,
  • prowadzeniem podstawowej dokumentacji księgowej, planowaniem kosztów i przychodów, gospodarowaniem majątkiem oraz nadzorowaniem innych pracowników.

Technik administracji posiada kwalifikacje zawodowe związane z rozumieniem i stosowaniem w praktyce norm prawnych, przejawiające się w poszanowaniu zasad służących organizacji każdej zbiorowości ludzkiej.

Technik administracji może być zatrudniony w administracji rządowej i administracjach specjalnych, jednostkach samorządu terytorialnego - w urzędach marszałkowskich, urzędach powiatowych, miejskich, gminnych, w jednostkach organizacyjnych gminy, w samorządach zawodowych, gospodarczych, przedsiębiorstwach, organach organizacji społecznych i zakładach usługowych nie wymagających innych specjalistycznych kwalifikacji.

Egzamin odbywa się na koniec IV semestru.

Program nauczania szkoły policealnej o kierunku administracja obejmuje następujące przedmioty:

• działalność gospodarcza w jednostce organizacyjnej,
  • podstawy prawa cywilnego,
  • postępowanie w administracji,
  • podstawy prawa pracy,
  • podstawy prawa administracyjnego,
  • podstawy finansów publicznych,
  • wykonywanie pracy biurowej,
  • język angielski w administracji.

Nauka w Szkole jest bezpłatna i trwa 4 semestry (2 lata). Oferta Szkoły skierowana jest do wszystkich osób, które ukończyły szkołę średnią (matura nie jest wymagana) i chcą uzyskać dodatkowe kwalifikacje.

Zapraszamy absolwentów szkół średnich, osoby bezrobotne, pracowników zarówno firm prywatnych, jak i osoby zatrudnione w administracji publicznej.

Poprawiony ( Środa, 08 Styczeń 2014 16:19 )