SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

WIELOBRANŻOWA

Szkoła wielobranżowa kształci w różnych kierunkach w zależności od wyboru dokonanego przez ucznia. Przedmiotów ogólnokształcących uczy się w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, a teoretycznych przedmiotów zawodowych na kursach. Praktyki zawodowe odbywa u pracodawców.

1. Nauka w szkole trwa 3 lat. O przyjęcie do klasy pierwszej Szkoły Branżowej I Stopnia mogą ubiegać się absolwenci szkoły podstawowej, którzy posiadają badania lekarskie o przydatności do wybranego zawodu.
  2. Pożądane cechy przyszłego kandydata zależą od wybranego zawodu, ale ogólnie wymagane są:
  • zainteresowanie techniką, majsterkowaniem
  • zdolności manualne i dobra koordynacja wzrokowo-ruchową,
  • zdolność logicznego rozumowania i koncentracji uwagi,
  • wyobraźnia przestrzenna,
  • pomysłowość,
  • szybki refleks,
  • zręczność rąk i palców,
  • zdolność koncentracji uwagi,
  • zmysł artystyczny w niektórych zawodach.
  1. Absolwenci zasadniczej szkoły wielozawodowej nabywają umiejętności w różnych dziedzinach w zależności od zawodu.
  2. Absolwenci uzyskują kwalifikacje czeladnika po zdaniu egzaminu w danym zawodzie. Mogą kontynuować naukę w technikum uzupełniającym w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie lub podejmować pracę w swoim wyuczonym zawodzie.

Poprawiony ( Niedziela, 31 Maj 2020 10:00 )