Rok szkolny 2018 - 2019


Szkolny Dzień Sportu

5 października na boisku Orlik odbył się Szkolny Dzień Sportu połączony z obchodami 100 lecia niepodległości Polski. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali uczniom rywalizację miedzyklasową w formie gier zespołowych w piłkę siatkową, koszykową, nożną oraz biegi przełajowe i quiz historyczny.

Na zakończenie zmagań odbył się mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie, który zakończył się wygraną nauczycieli. Najlepsze drużyny odebrały nagrody w postaci dyplomów i słodyczy.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu tej imprezy.

Opracowali: Anna Pyziak i Roman Bukowski


Udział ZSiPKZ w XI Festynie Rodzinnym „Bielawa Twój Dom”

alt

22 września w Parku Miejskim w Bielawie miał miejsce coroczny piknik „Bielawa Twój Dom”, którego celem jest integracja społeczności oraz promowanie lokalnych instytucji i organizacji pozarządowych.Uczestnikami tego wydarzenia byli również uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego.

alt

Program rozpoczął happening „Bielawa dla Niepodległej”, podczas którego dzieci, w tym także uczniowie technikum, przemaszerowali spod Urzędu Miasta do parku niosąc białoczerwone flagi i akcentując tym samym obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

alt alt

Zainteresowanie ekspozycją przerosło oczekiwania opiekujących się nią uczniów i nauczycieli, którzy rozdawali ulotki informacyjne o kierunkach kształcenia. Dodatkowym magnesem przyciągającym młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów był konkurs pytań dotyczących wiedzy wszelakiej, podczas którego każdy, kto udzielił prawidłowej odpowiedzi, otrzymywał przydatne uczniowi gadżety w postaci artykułów biurowych oraz niezbędnych na drodze „odblasków”.

alt alt

Pytania dotyczyły m.in. największych miast w Polsce, fizjonomii człowieka czy zabytków. Na wszystkich uczestników czekały także słodkie nagrody pocieszenia. Organizatorzy oszacowali, że stoisko szkoły odwiedziło ponad 200 osób. Ze względu na miłą atmosferę oraz przepiękną pogodę, jaką przyniósł ostatni dzień kalendarzowego i astronomicznego lata, dzień ten na długo zapadnie w pamięci uczestników festynu.

Opracowała: Sylwia Sołtysik


Ogólnopolska akcja "Sprzątanie świata"

alt

W piątek 21 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata", usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego oraz uczniów nazbieraliśmy wiele worków odpadów oraz odpady wielkogabarytowe. Celem akcji było propagowanie postaw proekologicznych poprzez kształtowanie większej świadomości i wiedzy o problemach ochrony środowiska oraz zachęcanie do aktywności na rzecz ochrony środowiska.

Opracował: Grzegorz Błachut


Jesienne Biegi Przełajowe Strefy V i VI

alt

Otwarte Jesienne Biegi Przełajowe Strefy V i VI (powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski i ząbkowicki) odbyły się 20 września 2018 roku w Dobrocinie. Dobrocińskie Przełaje to impreza ciesząca się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. W tym roku wzięło w niej udział ponad 250 osób.

Wśród nich znalazły się 3 dziewczęta z naszej szkoły, które miały do pokonania 2000m. Po ciężkiej walce i dużym zaangażowaniu zajęły poszczególne miejsca:

Kategoria: DZIEWCZĘTA rocznik 1998 – 1999

  1. miejsce: Małgorzata Ignaszak (ZSiPKZ Bielawa)
  2. miejsce: Barbara Puczek (ZSiPKZ Bielawa)
  3. miejsce: Irena Podawca (ZSiPKZ Bielawa)

Opiekunem była p. Anna Pyziak

alt

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!

Opracowała: Anna Pyziak


Poprawiony ( Piątek, 19 Październik 2018 10:03 )