Rok szkolny 2020 - 2021


"JESIEŃ W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM"

alt

Wydział promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie zaprosił miłośników turystyki do fotograficznej zabawy pod hasłem „Jesień 2020 w Powiecie Dzierżoniowskim”. Jagoda Krajewska - uczennica III klasy fotograficznej znalazła się wśród wyróżnionych osób, które wzięły udział w konkursie. Do konkursu nadesłano wiele zdjęć wykonanych podczas spacerów i wycieczek, ukazujących piękne jesienne kadry. Autorzy zdjęć otrzymają w nagrodę zestawy promocyjne Powiatu Dzierżoniowskiego. Serdecznie gratulujemy uczennicy sukcesu, poniżej prezentujemy prace Jagody!!!.

alt alt
alt alt

Opracował: Ireneusz Furtak


Nietypowa lekcja, czyli uczniowie klas mundurowych na strzelnicy

alt

21 i 22 września 2020 r. uczniowie klas mundurowych w ramach realizacji grantu Kadet 2020 - szkolenie strzeleckie uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez p. Arkadiusza Hołuba z zakresu: budowy broni, zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się bronią, zasad i warunków strzelania oraz warunków bezpieczeństwa na strzelnicy.

alt

alt alt

W drugim dniu na strzelnicy sportowej w Tuszynie odbyło się praktyczne strzelanie z broni krótkiej i długiej pod okiem instruktorów z Dzierżoniowskiego Stowarzyszenia Proobronnego.

alt alt

Był to już kolejny wyjazd klas mundurowych na strzelnicę w celu doskonalenia umiejętności strzeleckich. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sprawiają młodzieży bardzo dużo radości. Strzelanie uczy pokory, samodyscypliny i panowania nad emocjami.

alt alt

Organizatorami wyjazdu i opiekunami przedsięwzięcia byli p. Beata Kuriata-Świderska oraz p. Roman Bukowski.

Opracował: Roman Bukowski


Ślubowanie klas pierwszych

alt

„Ślubuję uroczyście swoją energię, młodość i zapał, umiejętności zawodowe wyniesione z murów tej szkoły, spożytkować dla dobra naszej Ojczyzny – Rzeczpospolitej Polskiej” – tymi pięknymi słowami we wtorek 15 września 2020 roku uczniowie klas pierwszych zakończyli swoje ślubowanie.

alt

alt alt
alt alt

Jednocześnie rozpoczęli nowy rozdział w swoim życiu, stając się pełnoprawnymi członkami społeczności Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. Dyrektor Szkoły Pan Ireneusz Rutowicz pogratulował pierwszoklasistom i życzył wielu sukcesów przyszłym specjalistom z dziedziny urządzeń energii odnawialnych, mechaniki i mechaniki samochodowej, fototechniki oraz informatyki.

Opracowała: Małgorzata Greiner


Obóz szkoleniowy klas mundurowych

alt

W dniach 2-4 września 2020 r. uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Międzygórzu w ramach realizacji grantu VIII obóz sprawnościowo-naukowy klas mundurowych.

alt alt
alt alt

Dzięki instruktorom z firmy KADET.PL zrzeszonym w Polskim Związku Instruktorów Służb Mundurowych uczniowie zapoznali się z następującymi zagadnieniami:

  • Pierwsza pomoc, ratownictwo,
  • Szkolenie Bojowe - Dragon system: wybrane elementy taktyki zielonej, czarnej, działania specjalne - wojskowe, działania specjalne -policyjne, z wykorzystaniem atrap broni palnej, markerów paintball, replik ASG,
  • Taktyka DST (dywersja),
  • Taktyka strzelecka, BLOS,
  • Techniki Linowe poziome, pionowe i transportowe,
  • Pole walki - wybrane zagadnienia (PAINTBALL) - zasady pola walki, walka ogniowa, działania zespołu bojowego w działaniach specjalnych.
alt alt

Po ukończonym szkoleniu każdy z kadetów otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo i nabycie konkretnych umiejętności.

alt

Organizatorami wyjazdu i opiekunami byli p. Beata Kuriata-Świderska i p. Roman Bukowski.

Opracował: Roman Bukowski


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

alt

1 września uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego z radością po wielomiesięcznej przerwie przekroczyli progi szkoły i powitali nowy rok szkolny 2020/2021. Podczas spotkań z grupami klasowymi wychowawcy przedstawili informacje organizacyjne, wspomniano także o wydarzeniach związanych z 1 września 1939 roku. Dyrektor Szkoły Pan Ireneusz Rutowicz oraz Wicedyrektor Pani Elżbieta Michalik złożyli uczniom życzenia dotyczące zdrowia, jak również efektywnie i przyjemnie spędzonego w szkole czasu.

alt alt
alt alt

Poprawiony ( Piątek, 27 Listopad 2020 10:28 )